یادداشتها
پدیده مهاجرت نخبگان  انواع مهاجران و انگیزه های آنها
پدیده مهاجرت نخبگان انواع مهاجران و انگیزه های آنها
۱۳۹۴/۱۱/۲۹
امکانات مطالعاتی در خارج از کشور، اعتبار علمی مراکز آموزشی و پژوهشی کشورهای مقصد، قوی بودن برخی از کشورها در یک رشته خاص، شهرت برخی از موسسات علمی و حضور افراد برجسته در آنها، از انگیزه های مهاجرت دانشندان محسوب می شود.
نوآوری، فرآیند و مدلها innovation
نوآوری، فرآیند و مدلها innovation
۱۳۹۴/۱۱/۲۴
در حوزه اقتصاد و صنعت، نوآوری مشتمل بر طراحی فنی، ساخت، مدیریت و دیگر فعالیتهای قابل بحث در ارایه یک محصول جدید و یا اولین استفاده تجاری از یک فناوری یا تجهیزات جدید می باشد.
کانون‌های تفکر در ایران و ضرورتها ( think tank )
کانون‌های تفکر در ایران و ضرورتها ( think tank )
۱۳۹۴/۱۱/۲۰
 ضرورت وجود کانون‌های تفکر، فقط در شرایط ضعف نیست که نیازمند کانون تفکر هستیم بلکه در شرایط قوت هم اینگونه است. در سازمانها با توجه به اهمیتی که موضوع خلاقیت دارد، کانون‌های تفکر یااتاقهای فکر باید در ساختار سازمانی لحاظ شوند. در واقع یکی از بخشهای اصلی در هر سازمان «اتاق فکر» است و نباید به عنوان یک بخش مکمل و یا فرعی درباره آنها صحبت کرد.
کانونهای  تفکر (Think Tank)
کانونهای تفکر (Think Tank)
۱۳۹۴/۱۱/۱۹
برای کانون تفکر معادل‌های مختلفی به کار برده می‌شود از جمله «اندیشگاه»، «اندیشکده»، «نهاد مولد اندیشه»،»، «اتاق فکر»، «مرکز ایده‌پردازی» و . . .
تجارب جهانی کانون‌های تفکر
تجارب جهانی کانون‌های تفکر
۱۳۹۴/۱۱/۱۹
در ژاپن، شبکه گسترده‌ای از کانون‌های تفکر با حدود 300 کانون دولتی و خصوصی وجود دارد و از این لحاظ در جهان کم نظیر است. این کانونها، در رهگیری و پیش‌بینی تحقیق و توسعه، بسیار مجربند، به گونه‌ای که حتی سازمانهای مشاوره‌ای بزرگ آمریکا نیز به آنها نمی‌رسند. کانون‌های تفکر در ژاپن به طور چشمگیری به پیش‌بینی پژوهش در آژانسهای بخش دولتی کمک می‌کنند
پیام آخر:راهکارها و مروری بر نکات کلیدی ارتباط دانشگاه و صنعت:
پیام آخر:راهکارها و مروری بر نکات کلیدی ارتباط دانشگاه و صنعت:
۱۳۹۴/۱۱/۱۸
اغلب ما با اظهار عباراتی چون «مزیت نسبی» احساس آرامش کاذب پیدا می کنند. اما، تاریخ اخیرشان داده است که این برتری منابع طبیعی نیست که کشورهای موفق را از دیگران متمایز می کند، بلکه «مزیت تکنولوژی رقابتی» است که چنین تمایزی را ایجاد می نماید.
راهکارها و مروری بر نکات کلیدی ارتباط دانشگاه و صنعت (1):
راهکارها و مروری بر نکات کلیدی ارتباط دانشگاه و صنعت (1):
۱۳۹۴/۱۱/۱۷
در حوزه سیاستگذاریها و برنامه ریزیهای کلان (ملی):• ما باید از قالب مکتب خانه کهن خویش و غوطه ور شدن در غفلتهای تاریخی بیرون آییم. باید در امور علمی متهورانه سرمایه گذاری کنیم، زیر ساختهای سخت افزاری و نرم افزاری لازم را به ویژه در حوزه پژوهش، تدارک ببینیم، چشم اندازهای بین المللی را فرا رویمان داشته باشیم، نظام آموزشی مان را به تناسب شرایط و مقتضیات جدید علم و فناوری پی ریزی نمائیم و در نهایت اینک
نقش دولت در ارتباط دانشگاه و صنعت:
نقش دولت در ارتباط دانشگاه و صنعت:
۱۳۹۴/۱۱/۱۵
دولت باید متوجه این مفهوم اساسی باشد که اگر می خواهد توسعه پایدار را برای مردمش و ملتش به ارمغان آورد، راهی جزء برقرای پیوند و ارتباط بین دو رکن اساسی توسعه، یعنی دانشگاه و صنعت ( دو بال پرواز توسعه ) ندارد
چرا ارتباط دانشگاه و صنعت در ایران، ارتباطی کارآمد و مؤثر نیست؟(1)
چرا ارتباط دانشگاه و صنعت در ایران، ارتباطی کارآمد و مؤثر نیست؟(1)
۱۳۹۴/۱۱/۱۳
موانع ناشی از عملکردهای دانشگاه .
1-عملکرد آموزشی:
از منظر ارتباط دانشگاه و صنعت، نظام آموزش عالی ما دارای ضعفهایی است که نمی تواند نیروی انسانی با قابلیتهای بالای مورد نیاز صنایع را تربیت کند.
•	چرا ارتباط دانشگاه و صنعت در ایران، ارتبطی کارآمد و مؤثر نیست؟(2)
• چرا ارتباط دانشگاه و صنعت در ایران، ارتبطی کارآمد و مؤثر نیست؟(2)
۱۳۹۴/۱۱/۱۳
• موانع ناشی از عملکرد صنعت:
مدیران بخش صنعت ما تحول گرا و نوآور نیستند و نسبت به اطلاعات، دانش جدید و یادگیری بی تفاوتند و فعالیتهای مدیریتی آنها بیشتر محدود به «بهره برداری» و «نگهداری» است.
تعداد 10 از مجموع 108؛ صفحه: 2 از 11
« اول‹ قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...بعدی ›آخر »

keywords